Затверджено нову транспортну схему Подолу: пішоходи отримають безпрецедентний пріоритет

У Департаменті містобудування та архітектури затверджено остаточний варіант схеми руху транспорту на Подолі. Про те, що буде зроблено для того, щоб звільнити вулицю Сагайдачного від автомобілів, надавши її пішоходам, розповіли заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Андрій Вавриш та автор проекту Віктор Петрук.

Вулиця Сагайдачного стане повністю пішохідною на відрізку від Контрактової площі до вулиці Андріївської 

- Створити повністю пішохідну вулицю Сагайдачного, на жаль, в даний час не вдається, - каже Віктор Петрук. Ретельні дослідження та моделювання вулично-магістральної мережі Подолу показали, що профілю вулиці Набережно-Хрещатицької недостатньо для пропуску додаткового транспортного потоку, який необхідно перенести з вулиці Сагайдачного.

Неможлива пішохідна Сагайдачного і без реконструкції двосмугової естакади навпроти Іллінської церкви. Альтернативних шляхів не існує.

Результатом величезної роботи націленої на пішоходизацію Подолу, стало оптимальне на сьогоднішній день рішення, що звільняє три чверті вулиці Сагайдачного для руху пішоходів: вулиця Сагайдачного стане повністю пішохідною на відрізку від Контрактової площі до вулиці Андріївської, а на відрізку від Андріївської до Поштової площі буде організовано односторонній рух транспорту в дві смуги, в напрямку Поштової площі, і за рахунок ліквідації другої половини проїжджої частини будуть розширені тротуари.

Зміниться і сама Контрактова площа

За словами заступника директора Департаменту містобудування та архітектури Андрій Вавриша, до 21 листопада триватиме опитування громадськості щодо її функціонального призначення.

- Тільки тоді ми зможемо прийняти єдине оптимальне рішення якою має бути площа. Однозначно зосередимо свої зусилля на розвитку публічного простору на території Контрактової - приберемо дисонуючі об'єкти, обмежимо транспортне навантаження, упорядкуємо та  озеленимо площу», - говорить Андійй Вавриш.

Трамваї на Контрактовій площі залишаться, але змінять напрямок руху

- Трамвай піде по тих самих вулицях, що й зараз, але поміняє напрямок руху. Заїзд буде здійснюватися через Межигірську, зупинка збережеться на вулиці Спаській, а виїзд буде здійснюватися через Константиновську. На вулиці Братській та Контрактовій площі трамвайні рейки будуть повністю демонтовані», - розповідає Андрій Вавриш .

На вулицях Костянтинівській та Межигірській поміняється напрямок руху транспорту

Головна перевага розробленої схеми - ліквідація світлофора на перехресті Володимирського та Боричевого спусків, що забезпечить безперервний рух з Європейської площі на Набережно-Хрещатицьку та Набережне шосе. Взагалі , кількість світлофорів на Подолі після реконструкції скоротиться до мінімуму. У внутрішній вуличній мережі залишиться тільки один світлофор: на перехресті вулиць Братської та Андріївської, ще чотири світлофора з семи існуючих збережуться на Валах, де відбудеться велика реорганізація руху. Будуть ліквідовані перехрестя Верхнього і Нижнього Валів з вулицями Почайнинська та Житньоторзька, а ліві повороти з Валів будуть організовані тільки шляхом об'їзду прилеглого кварталу, у зв'язку з чим поміняють напрямок руху вулиці Костянтинівська і Межигірська .

- Після реконструкції Поділ , значною мірою втратить транзитну функцію , - пояснює Віктор Петрук. - Схема організації руху вирішена таким чином, щоб, наприклад , стало абсолютно нераціонально об'їжджати через вуличну мережу Подолу регулярний затор на світлофорі біля Іллінської церкви. Цьому сприяє переважно односторонній режим руху на всій вуличної мережі, за винятком кількох двосторонніх вулиць. При цьому всі об'єкти на території Подолу, залишаться доступні для транспортного обслуговування .

Звичайно, без хорошої інфографіки і зрозумілих покажчиків тут не обійтися, і якийсь час доведеться звикати, але кияни швидко розберуться з напрямками руху, адже схема насправді не на багато складніше нинішньої .

Істотно покращиться і екологічна ситуація - вихлопів від машин буде менше

Найважливішим наслідком від реалізації запропонованої схеми стане істотне зниження конфліктів між транспортними та пішохідними потоками на перехрестях, що призведе до подвоєння пропускної здатності внутрішньо вуличної мережі. При цьому середній швидкісний режим в години пік зросте з нинішніх 6,8 км/год , до більш ніж 20 км/год, і прямим наслідком цього стане зниження шкідливих викидів більш ніж на 40 %.

 Господарем Подолу стане пішохід

- Проект «Київ Самобутній» в першу чергу націлений на розвиток публічного пішохідного простору, створення середовища, в якому люди почуватимуться комфортно та безпечно,  - говорить Андрій Вавриш. - Нова транспортна схема Подолу передбачає створення величезного пішохідного  простору, що включить Андріївський узвіз, Контрактову площу, частину вулиці Сагайдачного від Контрактової до Андріївської, Поштову площу, пішохідну алею, сходи Магдебурзького права – пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз – Володимирська гірка.

Створиться і нова пішохідна зона в районі Іллінської церкви, буде відновлено бульвар на Верхньому і Нижньому Валах

Статус пішохода стане пріоритетним на території Подолу. На більшій частині подільських вулиць, які будуть визначені як пішохідно-транспортні будуть влаштовані пішохідні переходи, підняті до рівня тротуару. Тобто, переходячи дорогу не пішохід буде опускатися на рівень проїжджої частини, а навпаки - автомобіль повинен буде підніматися на рівень тротуару.

Підняті пішохідні переходи, по суті , є широкими лежачими поліцейськими , що змушують водіїв зменшувати швидкість, незалежно від того, знаходиться на них пішохід, чи ні, що стане найважливішим фактором збільшення безпеки пішоходів на подільських вулицях.

Завдяки спільним зусиллям звільнимо територію проекту від дисонуючих об’єктів, реставруємо фасади історичних будівель, налагодимо благоустрій вулиць та зелених зон, наситимо простір культурно-мистецькими заходами. Впевнений, що кияни одразу відчують переваги нового Подолу, –  зазначає Андрій Вавриш.

На Дніпрі - біля вулиці Набережно-Хрещатицької може з'явитися паркінг - дебаркадер

Крім того, передбачається, що саме з Подолу розпочнеться відвойовування пішохідного простору у невпорядкованих парковок на тротуарах. У рамках реконструкції, на значній частині вулиць з'являться щільні паркінги, під кутом до проїжджої частини.

Паркувальний простір буде розвиватися не за рахунок тротуарів, а за рахунок проїжджої частини вулиць, - продовжує Віктор Петрук, і загальна площа тротуарів, на яких парковок не залишиться, не зменшиться ні на метр, - підкреслює автор проекту.

Всі паркувальні лоти на Подолі буде інвентаризовано. Кожне парко-місце буде мати господаря, і кожне парко-місце буде мати ціну. Стоянка поза обладнаних місць буде заборонена, що має обмежити вільний в'їзд і паркування на Подолі.

Залишити машину не в'їжджаючи в центр Подолу  можна залишити на багаторівневих паркінгах

- Багаторівневі паркінги з'являться на місці автостанції « Поділ», і в районі елеватора №1ПАТ "Київмлин". Ймовірно, також з'явиться плавучий паркінг - дебаркадер на Дніпрі, в районі вулиці Набережно - Хрещатицькій .

Реконструкція пройде в три етапи

- Реалізація проекту почнеться з будівництва віднесеного лівого повороту з вулиці Набережно - Хрещатицької на Нижній Вал . Такий поворот існував раніше, але була ліквідована , у зв'язку з будівництвом заїзду на Подільський міст з Верхнього Валу. - Каже Віктор Петрук - у той же час, через трагічну недооцінку інтенсивності лівого повороту з Набережного шосе на Боричів узвіз та його ліквідації на Поштовій площі, був розкритий лівий поворот з Набережно-Хрещатицької на вулицю Спаську. Накопичення автомобілів на цих лівих поворотах, призводить до ранкових заторів на набережній, які досягають двох кілометрів. Віднесений лівий поворот на Валах дозволить закрити лівий поворот на Спаській, що має істотно поліпшити ситуацію.

Вже в грудні планується розпочати реконструкцію вулиці Братської і непарної сторони вулиці Сагайдачного (там будуть перекладені інженерні мережі). Вони будуть реконструйовані в кілька етапів, із змінами схеми руху, що забезпечують збереження необхідної пропускної здатності. Також буде реконструйована вулиця Андріївська, а Боричів узвіз змінить напрямок руху.

Далі будуть реконструйовані вулиці Верхній і Нижній Вал та їх перехрестя з вулицями Костянтинівської та Межигірської та Волоської, а також перекладений трамвай.

На третьому етапі буде реконструйована внутрішня вулична мережа, з каналізацією руху на перехрестях, підняттям пішохідних переходів і розвитком паркувального простору.

За словами Андрія Вавриша, всі роботи з реорганізації транспортного руху будуть проходити в рамках єдиної міської програми збереження і реабілітації історичного середовища Подолу та Дніпровських схилів «Київ Самобутній», реалізація якої спланована на 2014-2016 рр. У рамках проекту «Київ Самобутній» Департаментом містобудування та архітектури планується чимало важливих заходів, які надихнуть нове життя в територію всього Подолу.

- Програма розрахована на тривалий період і на різних етапах буде включати як просту реорганізацію руху, з використанням дорожніх знаків і дорожньої розмітки, так і повну реконструкцію окремих вулиць із заміною інженерії, адже більшість подільських вулиць давно просять капітального, а не ямкового ремонту, - резюмує Андрій Вавриш.

Виносимо подяку Віктору Петруку та газеті "Факти" за допомогу у підготовці матеріалу. 


Прес-служба Департаменту

<< < Листопад 2013 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Адреса Департаменту містобудування та архітектури:
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 32
Телефони Call-центру: (044) 1551 (зі стаціонарного),
205-73-37 (з мобільного)