21 грудня 2016 року відбудеться Презентація намірів проведення Всеукраїнського архітектурного закритого конкурсу на визначення кращого ескізного проекту відродження р.Почайна з благоустроєм території «Парк Почайна» в Оболонському р-ні м. Києва.

21 грудня 2016 року (середа) о 18:30 в Департаменті містобудування та архітектури відбудеться Презентація намірів проведення Всеукраїнського архітектурного закритого конкурсу на визначення кращого ескізного проекту відродження річки Почайна з благоустроєм території «Парк Почайна» в Оболонському районі м. Києва. Вхід вільний.

Доповідачі:
Ганна Бондар - заступник директора Департаменту містобудування та архітектури, начальник Управління ландшафтної архітектури та комплексного благоустрою, тема: «Презентація намірів Департаменту містобудування та архітектури стосовно проведення конкурсу «Парк Почайна».
Катарина Георге  - CIM-експерт GIZ з урбаністики Департаменту містобудування та архітектури, тема: «Вода в місті».
Денис Півнєв  – директор КП «Київський центр розвитку міського середовища», тема: «Ревіталізація водних об’єктів в м. Ляйпцигу».
Ганна Гончаренко - краєзнавець, голова ГО «Громадський рух Почайна», тема: «Річка Почайна вчора і завтра».

В рамках підготовки конкурсу ми плануємо провести 2 публічних заходи, присвячених актуалізації проблеми існування водних об’єктів в м. Києві та обговоренню програми та умов конкурсу.

Останнім часом відчувається запит громадськості щодо ревіталізації водних об’єктів міста, у тому числі благоустрою берегів річок та озер. Вирішенню ситуації допоможе впровадження новітніх європейських практик, у тому числі архітектурних рішень щодо відновлення урбанізованих водних об’єктів на промисловій території. Пілотним проектом з такого відновлення пропонується зробити «Парк Почайна».

Почайна – історична річка, згадувана у багатьох билинах, казках, та найдавніших літописах, за якими саме у її водах відбулося хрещення киян. За старих часів річка текла із півночі, омивала Поділ та впадала в Дніпро у районі сучасної Поштової площі. Зараз її русло істотно змінилося.

Восени 2016 року завдяки громаді назва Почайна внесена до Реєстру домів, вулиць та інших пойменованих об’єктів Києва відносно частини сучасного русла Почайни – невеликої річки, що починається біля пр. С. Бандери (кол. пр. Московського) та впадає в дніпровську затоку Волковата. Поруч із нею громадою вже було прибрано сміттєзвалище, створено художню експозицію, зараз започатковується «Парк Почайна» - розробляється землевпорядна документація на створення парку.

Оскільки Почайна відома, як прародителька та хрестителька Київської Русі, ревіталізація цієї річки має вирішальне значення для розвитку не тільки найближчих територій, але й міста в цілому.

Ваші пропозиції із ревіталізації річки Почайна та пропозиції до Програми та умов конкурсу надсилайте на e-mail: [email protected]

<< < Грудень 2016 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Адреса Департаменту містобудування та архітектури:
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 32
Телефони Call-центру: (044) 1551 (зі стаціонарного),
205-73-37 (з мобільного)