Громадські слухання проекту ДПТ комплексної реконструкції житлового масиву Святошин-2 в межах вул. Живописна, Шепетівська, Перемоги, Жмеринська, залізнична колія у Святошинському районі м. Києва

Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації (Замовник) та Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА ПРОДЖЕКТ КИЇВ» (Розробник) повідомляють про початок процедури громадських слухань проекту «Детальний план території комплексної реконструкції житлового масиву Святошин-2 в межах вулиць Живописна, Шепетівська, Перемоги, Жмеринська, залізнична колія у Святошинському районі м. Києва» відповідно до порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 555.

Детальний план території комплексної реконструкції житлового масиву Святошин-2 в межах вулиць Живописна, Шепетівська, Перемоги, Жмеринська, залізнична колія у Святошинському районі м. Києва виконується відповідно до рішення Київської міської ради від 13.11.2013 р. №518/10006 «Про затвердження міської програми створення (оновлення) містобудівної документації у м. Києві» зі змінами та доповненнями, п. 55.

Детальний план території після затвердження є основним документом, який регламентує розміщення об’єктів містобудування, відведення земельних ділянок, будівництво та благоустрій території, прокладку інженерних мереж, розбудову транспортної інфраструктури.  
     
Виконання детального плану території пов’язано з необхідністю деталізації рішень діючого Генерального плану розвитку м. Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 р., коригування або уточнення окремих його положень, пов’язаних з рішеннями щодо ефективного використання територій міста, уточненням планувальної структури і функціонального призначення територій в межах проектування.

-    Територія проектування з 1870-х років відома відпочинкова і лікувальна місцевість. На даний час у Святошино розташовано ряд медичних установ, у тому числі Науковий центр радіаційної медицини АМН України (просп.Перемоги, 119/121), Київська державна онкологічна клініка (вул. Верховинная, 69), дві міські клінічні лікарні (№ 5 і № 7) та інші лікувально-діагностичні установи. Значна кількість скверів, парк «Совки», озеленені території громадських установ, залісені ділянки в/ч роблять  привабливою для проживанні дані території.

Існуюча житлова забудова в межах ДПТ представлена:
-садибною забудовою на території – 11.32 га, житловий фонд – 26,43 тис.м2, населення – 195 осіб;
-багатоквартирною забудовою 1947 - 2014 року будівництва, поверховістю від 3 до 25 пов.; 843,124тис.м2 загальної площі квартир, де проживає 33,047 тис.осіб.
-Щільність населення – 552 особи/га.

В основу планувальної організації території проектування закладені наступні принципи:
-принцип структуризації і оптимізації, на основі функціонального, екологічного, природоохоронного, історико-культурного, економічного зонування, виділення вузлів, зв'язків, видів інженерного та транспортного каркасів, комплексного зонування, а також узгодженість і територіальна збалансованість зон і структур на основі правил землекористування та забудови; пріоритетність безпеки і підвищення якості життя людей, енергозбереження та раціонального використання природних ресурсів;
-принцип сталого розвитку та збалансованості, що передбачає економічно ефективний, соціально-орієнтований і екологічно допустимий розвиток території.

В роботі враховано сучасну містобудівну ситуацію, а також рішення проекту Генерального плану міста Києва щодо розвитку озеленених території міста, транспортної інфраструктури, реструктуризації територій спецпризначення, будівництво житлових комплексів з розміщенням підприємств обслуговування та охорони здоров’я, які відображають нормативний соціально-гарантований рівень обслуговування населення, будівництво нових та реконструкція існуючих установ освіти, а також урахування інвестиційних намірів окремих землевласників, що пройшли попереднє погодження.

Основною метою проекту є виявлення невідповідності характеристик реалізованої забудови, існуючої та проектної по відношенню до показників та внесення необхідних змін, в тому числі:
1) соціально - гарантованого рівня підприємствами та установами обслуговування  населення, а саме:
 -розробка заходів, спрямованих на виправлення дисбалансу в забезпеченні населення існуючої та запланованої забудови шкільними та дошкільними дитячими закладами;
 -забезпечення нормативним соціально-гарантованим рівнем установами і підприємствами обслуговування, озелененням з влаштуванням спортивних та дитячих площадок, місцями постійного зберігання автотранспорту;
 -створення в перших поверхах житлових будинків зони повсякденного обслуговування;
 -розвиток спеціалізованих центрів медицини державного і місцевого значення;
2) розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста;
3) нормативним рівнем озеленення: збереження, організація, будівництво та комплексний благоустрій озеленених територій загального користування відповідно до Генерального плану міста – організація парків «Скарбовий ліс» та по вул.. Відпочинку, формування скверів, буферного парку «Святошино», розчистка озер, благоустрій території парків з встановленням лав, освітлення, спортивних та дитячих площадок тощо.

Відповідно до наданих інвестиційних пропозицій в проекті передбачається розміщення кварталів нової житлової забудови в обсязі 1025,56 м2 загальної площі квартир, де проживатиме 36036 осіб.
В перших поверхах житлових будинків передбачається розміщення зони повсякденного обслуговування: кабінети сімейного лікаря, амбулаторії, бібліотеки, зали для занять фізкультурою, дитячі клуби та ін.
Загальна кількість населення в межах ДПТ складає 69, 214 тис.осіб.
Загальна щільність населення в межах ДПТ — 640 осіб/га.

Забезпечення  необхідних за розрахунком місць в дитячих дошкільних закладах та школах задовольняється за рахунок будівництва гімназії  на 900 місць, двох навчально-виховний комплексів на 1900 місць та 1000 місць, а також будівництво дитячих дошкільних установ з початковою школою,  реконструкція існуючих дитячих дошкільних установ з добудовою початкової школи та реконструкція дитячих дошкільних установ із збільшенням ємності. Крім того, передбачається будівництво вбудовано-прибудованих дитячих дошкільних установ та окремо розташованих.

Всього забезпеченість місцями в дитячих дошкільних закладах складає 2255 місць, шкільних - 5720 місць.

Згідно чинного Генерального плану розвитку м. Києва та його приміської зони на період до 2020 р., Комплексної схеми транспорту, Кільцева дорога є ділянкою Великої кільцевої дороги м. Києва. Просп. Перемоги класифікуються як магістральна вулиця загальноміського значення безперервного руху, вул. Святошинська, Петрицького та Верховинна - магістральні вулиці районного значення. Зазначена класифікація даних вулиць збережена у проекті Генерального плану м. Києва. Решта вулиць - вулиці місцевого значення (житлові вулиці).

Найважливішим елементом розвитку вулично-дорожньої мережі міста, що значно впливає на забудову території ДПТ, є перспективне проходження магістральної вулиці-хорди - дублеру зовнішнього вводу в місто з боку Житомира: Кільцева дорога, далі через існуючі гаражі до залізниці, вздовж залізниці до вул. Білицька - вул. Добрининська - вул. Богатирська - просп. Московський - Московський міст - просп. Ватутіна - північний обхід м. Бровари.

Відповідно до Комплексної схеми транспорту м.Києва проектується будівництво розв’язок, реконструкція існуючої вуличної мережі,  проїздів та встановлення червоних ліній.
Передбачено розвиток інженерної інфраструктури, прокладання нових інженерних мереж, реконструкція існуючих інженерних об’єктів.

Проектом пропонується організація паркової зони, що включатиме буферний парк “Святошино”, парк “ Скарбовий Ліс” та паркова зона по вул..Відпочинку, що з урахуванням рішень проекту Генерального плану м. Києва, складає площу  60,42 га.

Експозиція проекту Детальний план території комплексної реконструкції житлового масиву Святошин-2 в межах вулиць Живописна, Шепетівська, Перемоги, Жмеринська, залізнична колія у Святошинському районі м. Києва розміщена в приміщенні Святошинської державної адміністрації, м. Київ, м. Київ, пр-т Перемоги, 97.

Матеріали проекту детального плану території також розміщені на сайтах  www.kga.gov.ua
Процедура розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту детального плану території триватиме до 04.12.2016.

Пропозиції надаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по-батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил. Пропозиції подавати до Департаменту містобудування та архітектури за адресою: 01001, м. Київ. вул. Хрещатик, 32.

dpt svyat 1

dpt svyat 2

 dpt svyatow3

 dpt svyatow4

<< < Листопад 2016 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Адреса Департаменту містобудування та архітектури:
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 32
Телефони Call-центру: (044) 1551 (зі стаціонарного),
205-73-37 (з мобільного)